Чешкият гранд Виктория (Пилзен) победи като домакин носителя на трофея Атлетико (Мадрид) с 1:0 и спечели първото място в Група B на турнира Лига Европа. И двата тима си бяха гарантирали мястото на 1/16-финалите още преди този мач, като „дюшекчиите” имаха аванс от две точки пред чешкия шампион. Виктория (Пилзен) обаче спечели трите точки и изпревари испанския тим за първа позиция в групата. Единственото попадение в мача бе дело на Вацлав Прохазка (26). Иначе Атлетико завърши мача в намален състав, след като директен червен картон в 1-ата минута на добавеното време на мача получи Диего Коста.

В другия двубой от групата Апоел (Тел Авив) надви на свой терен Академика с 2:0, като тук головете за успеха вкараха Виктор Марее (56) и Маман (80). Въпреки успеха израелският тим финишира на последното четвърто място с актив от 4 точки, докато Академика приключи на третата позиция с 5 пункта.