БАТЕ (Борисов) загуби като домакин от Виктория (Пилзен) с 0:1 в среща от петия кръг на Група H в Шампионската лига. Голът за историческия първи успех на чешкия тим в турнира вкара Марек Бакош (42). С тази победа Виктория е все по-близо до третото място в крайното класиране на групата и продължаване в турнира Лига Европа през пролетта.

Гостите надиграха своя съперник на стадиона в Минск и напълно заслужено стигнаха до победата. Единственият и победен гол за тях падна в 42-ата минута, когато точен за 0:1 бе Марек Бакош, който се възползва от грешка в отбраната на БАТЕ. След почивката шампионът на Беларус упражни натиск, но той не бе материализиран с гол.

С победата си Виктория (Пилзен) излезе на трето място във временното класиране на групата с актив от 4 точки и има всички шансове да се добере до класиране поне за фазата на елиминациите в Лига Европа. БАТЕ е на последно място с 2 точки. За да продължи в Лига Европа, беларуският тим трябва да спечели в последния кръг като гост на Барселона, а Виктория (Пилзен) да падне у дома от Милан.

bate.jpgvict_1.jpgБАТЕ Борисов – ВИКТОРИЯ (Пилзен) 0:1
0:1 Марек Бакош (42)

Минск, стадион “Динамо”
Съдия: Кевин Блом (Холандия)

БАТЕ (Борисов): 30.Гутор, 21.Филипенко, 5.Юревич, 18.Бордачев, 22.Симич, 25.Бага, 10.Ренан, 8.Володко, 17.Павлов (69 – 11.Гордейчик), 15.Скавиш (77 – 99.Кежман), 7.Концевой (75 – 77.Рудик)

Виктория (Пилзен): 24.Чех, 15.Севински, 8.Лимберски, 18.Бистрон , 27.Райторал, 11.Петржела (83 – 9.Филио), 26.Колар, 10.Хорват, 6.Пилар (90 – 14.Резник), 20.Жирачек, 23.Бакош (80 – 5.Дуриш)