Първенството на чешката Гамбринус лига все още не е решено само кръг преди края. Мачовете от 29-ия кръг завършиха много неочаквано. Най-голямата сензация се получи в Пилзен, където местният Виктория загуби от Слован (Либерец) с 1:2. След този резил четата на треньора Павел Върба има само 2 точки аванс пред преследвача Спарта. Грандът от Прага разби като гост Теплице с 3:0. Рабушич откри за Слован в 17-ата минута, а Стипек все пак успя да изравни в 82-ата. Трибуните обаче бяха облени с леден душ в 90-ата минута, когато Хушек донесе победата на гостите с 2:1. Ако загубят в последния кръг, а Спарта бие в домакинството си момчетата на Върба ще повторят чудото, което направи “Левски” срещу Славия в събота.