ФК Копенхаген изненадващо загуби у дома с 1:3 от Виктория (Пилзен) в първи мач между двата тима от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Чешкият шампион, който елиминира миналия кръг Розенборг, е на крачка от историческо първо участие в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

През първото полувреме на стадион „Паркен” в датската столица Копенхаген двата тима играха изключително равностойно и предпазливо, а това логично не доведе до попадение в нито една от вратите. За сметка на това пък след почивката се развихри истинска голова фиеста. Доста изненадващо гостите поведоха, след като Солви Отесен си отбеляза автогол в 52-ата минута за 0:1. Само седем минути по-късно шокът за домакините стана още по-голям, след като Вацлав Пилар бе точен с мощен удар отблизо за 0:2. Играчите на ФК Копенхаген реагираха и се върнаха в мача след гол на Солви Отесен, който се реваншира за автогола по-рано и в 69-ата минута вкара за 1:2. Всичко обаче свърши десет минути по-късно, когато Мартин Фило с фамозен параболичен удар от около 17 метра оформи крайното 1:3 и обезсмисли реванша след седмица в Чехия.

ФК Копенхаген – Виктория (Пилзен) 1:3
0:1 Солви Отесен (52-автогол), 0:2 Вацлав Пилар (59), 1:2 Солви Отесен (69), 1:3 Мартин Фило (79)