Виктория (Пилзен) победи Марибор с 3:1 в първи мач от плейофите на Шампионската лига. С този успех чехите си осигуриха отличен аванс преди реванша в Словения. Тимът на добре познатия в България треньор Павел Върба (екс Жилина) имаше почти пълно надмощие на “Места Пилзне” и логично поведе с ранен гол. Вкара го Мариан Чишовски още в 8-ата минута след меле. Това допълнително успокои неговите съотборници и наля “олово” в краката на словенците. Владимир Дарида в 58-ата минута отново взриви трибуните за 2:0, засичайки на празна врата центриране отляво на Лимберски. При една от редките си контраатаки гостите върнаха едно попадение чрез Алеш Меяч (66) с шут от границата на пеналта. Домакините все пак намериха у себе си сили за един финален щурм и ликуваха. В добавеното време резервата Михал Дуриш наказа груба грешка на противниковата отбрана и се разписа за крайното 3:1. Таранът засече с плонж центриране от дясното крило на Райторал.

Виктория (Пилзен) – Марибор 3:1

1:0 Мариан Чишовски (8), 2:0 Владимир Дарида (58), 2:1 Алеш Меяч (66), 3:1 Михал Дуриш (90)

Виктория (Пилзен): Матуш Козачик, Давид Лимберски, Радим Ржезник, Вацлав Прохазка, Мариан Чишовски, Томаш Хорава, Павел Хорват, Милан Петржела (77 - Франтишек Райторал), Владимир Дарида (87 - Ставнислав Тецъл), Ян Коваржик, Томаш Вагнер (63 - Михал Дюриш)

Марибор: Ясмин Ханданович, Мартин Милец (85 - Амир Дервишевич), Алеш Меяч, Нейц Потокар, Александър Райчевич, Митя Вилер, Агим Ибраими (88 - Жан-Филип Менди), Горан Цвиянович, Дамян Бохар, Алеш Мертел, Маркос Таварес