Астън Вила подчерта амбициите си за Топ 4 след победа с 2:0 над Съндърланд като гост в мач от 17 кръг на Висшата лига. Успехът качи „виланите” на трето място в класирането на английския шампионат. Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за тима от Бирмингам.

Емил Хески откри резултата в 24-ата минута с нисък удар, а в 61-ата Джеймс Милнър оформи победата на Вила с удар от 25 метра. Стюърт Даунинг и Ашли Йънг нямаха шанс да се разпишат за гостите, като ударите им срещнаха гредата.

Анди Рийд на два пъти бе близо до гол за Съндърланд, но червеният картон на Лорик Цана 12 минути преди края уби устрема на домакините в борбата им за спечелване на точка.

Поражението е продължение на слабата серия на „черните котки”, които записаха победи само над Ливърпул и Арсенал в последните си 9 мача за първенство.

За Астън Вила победата означаваше, че тимът се приближава на пет точки от върха на класирането. Това от своя страна за пореден път показа, че отборът на Мартин О`Нийл има потенциала да пробие монопола на Топ 4 в английския футбол./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
От 25 ноември
Хъл Сити – Евертън 3:2
1:0 Стивън Хънт (13), 2:0 Ендрю Доусън (20), 2:1 Дийн Марни (28), 3:1 Камил Заяте (49-автогол), 3:2 Луи Саха (65-дузпа)

Във вторник, 15 декември
Съндърланд – Астън Вила 0:2
0:1 Емил Хески (24), 0:2 Джеймс Милнър (61)

Бирмингам – Блекбърн 2:1
2:0 Камерън Джеръм (12, 48), 2:1 Райън Нелсън (61)

Болтън – Уест Хям 3:1
1:0 Чунг Йонг Ли (64), 1:1 Алесандро Диаманти (69), 2:1 Иван Класнич (77), 3:1 Гари Кейхил (88)

Манчестър Юнайтед – Уулвърхемптън 3:0
1:0 Уейн Рууни (30-дузпа), 2:0 Неманя Видич (43-дузпа), 3:0 Антонио Валенсия (66)

В сряда, 16 декември
21:45 часа Бърнли – Арсенал (Диема 2)
Баланс: 86 мача, 30 победи за Бърнли, 19 равенства, 37 победи за Арсенал

21:45 часа Челси – Портсмут
Баланс: 72 мача, 31 победи за Челси, 22 равенства, 19 победи за Портсмут

22:00 часа Тотнъм – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 120 мача, 45 победи за Тотнъм, 30 равенства, 45 победи за Манчестър Сити

22:00 часа Ливърпул – Уигън
Баланс: 8 мача, 6 победи за Ливърпул, 2 равенства