Астън Вила победи у дома Фулъм с 1:0 в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Стилиян Петров започна титуляр за домакините и бе сменен в 90-ата минута от Гари Гарднър.

Мачът на „Вила Парк” бе изключително равностоен и всичко вървеше към подялба на точките. В третата минута на добавеното време на мача обаче Астън Вила успя да изтръгне трите точки, след като австриецът Андреас Вайман, влязъл като резерва на мястото на Чарлз Н’Зогбия, се разписа за 1:0 и донесе успеха на тима си. След победата Астън Вила е на 14-о място с 33 точки, докато Фулъм е девети с 36 пункта.

Уулвърхемптън пък загуби у дома от Блекбърн с 0:2 в мач между отбори, замесени в битката за оцеляване. Роувърс стигна ди успеха на „Молиньо” след две попадения на Дейвид Хойлет в 43-ата и 69-ата минута. След победата си Блекбърн е 16-и с 25 точки, докато Уулвс е на предпоследната 19-а позиция с 22 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ
10.03.12
14:45 ч.
Болтън - КПР 2:1
1:0 Дарън Пратли (37), 1:1 Джибрил Сисе (48), 2:1 Иван Класнич (86)
Уулвърхемптън - Блекбърн 0:2
0:1 Дейвид Хойлет (43), 0:2 Дейвид Хойлет (69)