Металург (Донецк) загуби с 0:1 като домакин от Кривбас (Кривой рог) в мач от 22-рия кръг на първенството на Украйна. В състава на домакините като титуляри започнаха българските халфове Велизар Димитров и Чавдар Янков. Двамата останаха на терена през всичките 90 минути.

Велизар Димитров бе най-активният от отбора на Металург и участваше в почти всички акции на домакините, а в първата минута на даденото от съдията добавено време можеше да спаси отбора си от загуба. Вили отправи опасен удар от около 18 метра, но защитник на Кривбас изби топката в ъглов удар.

След днешната загуба Металург е на 7-о място във временното класиране с 31 точки, а лидер е Шахтьор (Донецк) с 55 точки, следван от Динамо (Киев) - 53 точки и други./БЛИЦ