Българският национал Велизар Димитров игра цял мач при изключително важната победа над Ворскла (Полтава) с 2:1. успехът затвърди тимът от Донецк на четвъртото място, което дава право на участие в Лига Европа (така ще се казва турнирът за Купата на УЕФА от есента).

Домакините поведоха в резултата след гол на румънския нападател Танасе още в 9-ата минута. Гостите обаче изравниха в 29-ата с попадение на Сачко. Победният гол бе дело на Коритко в 59-ата минута.

Вили се представи на обичайното си добро ниво и през първото полувреме имаше няколко положение за гол. В 49-ата минута българинът стреля опасно, но вратарят на гостите Величко изби./БЛИЦ

Арсенал (Киев) – Металург (Запорожие)

Класиране: 1.Динамо (Киев) 70 точки (27 мача), 2.Шахтьор 58 (27 мача), 3.Металист 53 (27 мача), 4.Металург (Донецк) 48, 5.Ворскла (Полтава) 43, 6.Днепър 42 (27 мача) и др.