Виляреал продължава със силното си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. В мач от 8-ия кръг на испанското първенство "жълтата подводница" се наложи с 2:0 на своя стадион "Ел Мадригал" над Атлетико (Мадрид). Благодарение на успеха Виляреал се изравни по точки с шампиона Барселона, но изпревари каталунците по голова разлика, като се изкачи на втора позиция. Двата тима са с по 19 точки, на една зад лидера Реал (Мадрид).

Мачът започна отлично за Виляреал, който поведе в резултата още в 9-ата минута. Домакините се възползваха от грешка на играчите на Атлетико в средата на терена, Нилмар напредна в половината на гостите и изведе в чиста позиция Кани, който отблизо не пропусна да прати топката в мрежата. В края на първото полувреме "дюшекчиите" имаха претенции за неотсъдена дузпа и дори старши треньорът на мадридчани Кике Санчес Флорес влезе на терена на почивката, за да успокои своите футболисти, но бе изгонен от резервната скамейка от рефера.

Седем минути след почивката Виляреал стигна до втори гол. Кани намери с хубав пас Джузепе Роси в наказателното поле на гостите и италианският нападател се подигра с отбраната на столичани и с чудесен удар записа името си сред голмайсторите./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ

От 23 октомври (събота)
Сарагоса - Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (42), 0:2 Лионел Меси (66)

Реал (Мадрид) - Расинг (Сантандер) 6:1
1:0 Гонсало Игуаин (10), 2:0 Кристиано Роналдо (15), 3:0 Кристиано Роналдо (27), 4:0 Кристиано Роналдо (47), 5:0 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 6:0 Месут Йозил (64), 6:1 Папе Диоп (74)

Валенсия - Майорка 1:2
0:1 Гонсало Кастро (7-дузпа), 0:2 Гонсало Кастро (30), 1:2 Роберто Солдадо (36-дузпа)

От 24 октомври (неделя)
Хетафе - Спортинг (Хихон) 3:0
1:0 Боатенг (9), 2:0 Колунга (51-дузпа), 3:0 Маракано (60)

Алмерия - Еркулес 1:1
0:1 Валдес (37), 1:1 Улоа (83)

Осасуна - Малага 3:0
1:0 Некунам (3-автогол), 2:0 Шожеаей (37), 3:0 Аранда (55)

Еспаньол - Леванте 2:1
1:0 Датоло (13), 2:0 Кайехон (80), 2:1 Стуани (83)

Севиля - Атлетик (Билбао) 4:3
1:0 Луис Фабиано (35), 2:0 Фреди Кануте (45-дузпа), 3:0 Луис Фабиано (62), 3:1 Фернандо Йоренте (74), 3:2 Фернандо Йоренте (77), 4:2 Фреди Кануте (80-дузпа), 4:3 Габилондо (90)

Виляреал - Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Кани (9), 2:0 Джузепе Роси (52)

На 25 октомври (понеделник) от 22:00 часа
Реал Сосиедад - Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 60 мача, 20 победи за Реал Сосиедад, 14 равенства, 26 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.