Виляреал спечели трудно в последните секунди с 2:1 при гостуването си на Депортиво (Ла Коруня) в среща от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион и продължи серията си на пет поредни победи във всички турнири. Бруно (38) даде преднина на „жълтата подводница” след пас на Марио Гаспар, но домакините изравниха малко след почивката чрез Луис Алберто (48), който се възползва от извеждащ пас на Лукас Перес. В последните секунди Бруно (90+5-дузпа) донесе трите точки на гостите, които остават четвърти във временното класиране с 34 точки. Депортиво заема шеста позиция с 27 точки.

Атлетик (Билбао) също прекъсна успешна серия, след като се издъни у дома и направи 2:2 с аутсайдера Лас Палмас. Така баските прекъснаха поредица от три победи във всички състезания. Домакините повеждаха на два пъти с голове на Ариц Адурис (17-дузпа) и Иняки Уилямс (66), но гостите стигнаха до точката след попадения на Висенте Гомес (62) и Тана (81). Така Атлетик събра 28 точки и запази седмата си позиция, а Лас Палмас е 16-и със 17 точки и на 2 точки пред опасната зона.

Райо Валекано - Реал Сосиедад 2:2
1:0 Диего Йоренте (15), 1:1 Ариц Елустондо (27), 2:1 Жозабед (33), 2:2 Брума (63)
03.01.16
17:00 ч.
Бетис - Ейбар 0:4
0:1 Андер Капа (3), 0:2 Кеко (17), 0:3 Адриан (71), 0:4 Борха Бастон (82)
03.01.16
17:00 ч.
Гранада - Севиля 2:1
1:0 Исак Сукер (17), 2:0 Адалберто Пеняранда (37), 2:1 Витоло (45+1)
03.01.16
19:15 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Виляреал 1:2
0:1 Бруно (38), 1:1 Луис Алберто (48), 1:2 Бруно (90+5-дузпа)
03.01.16
19:15 ч.
Атлетик (Билбао) - Лас Палмас 2:2
1:0 Ариц Адурис (17-дузпа), 1:1 Висенте Гомес (62), 2:1 Иняки Уилямс (66), 2:2 Тана (81)
03.01.16
21:30 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) (Sport +
Баланс: 160 мача, 43 победи за Валенсия, 34 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)