Виляреал победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 като гост в мач от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион. "Жълтата подводница" успя да изненада считаните за фаворити домакини. "Дюшекчиите" имаха териториално превъзходство през цялата среща, но се скъсаха да пропускат пред вратата на отличния Серхио Асенхо.

По-интересните положения бяха след почивката. Асенхо отрази опасен удар на Марио Манджукич, а попадение на хърватина не бе зачетено заради нарушение. В 81-ата минута Тиаго стреля опасно, но на сантиметри покрай целта. Секунди по-късно и вратарят на домакините Мигел Анхел Моя отрази  страхотен изстрел на Денис Черишев.

В 84-ата минута аржентинецът Лусиано Вието овладя пас на Мойсес Гомес пред наказателното поле, финтира тромавия  Диего Годин и матира хладнокръвно Моя за 0:1. Беше вече късно домакините да отвърнат на удара и те записаха първата си загуба на "Висенте Калдерон" от месец май 2013 г, общо 27 мача. Атлетико е на трето място с 32 точки, на 7 зад градския си съперник и на 3 зад каталунците. Виляреал е шести с 27 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
12.12.14
21:45 ч.
Алмерия – Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Иско (34), 1:1 Верса (39), 1:2 Гарет Бейл (42), 1:3 Кристиано Роналдо (81), 1:3 Кристиано Роналдо (88)
Валенсия – Райо Валекано 3:0
1:0 Софиан Фегули (13), 2:0 Софиан Фегули (34), 3:0 Пабло Пиати (36)
Еспаньол – Гранада 2:1
1:0 Фелипе Кайседо (34), 1:1 Юсеф ел Араби (60), 2:1 Кристиан Стуани (90)

Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 134 мача, 45 победи за Реал Сосиедад, 33 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)
15.12.14
21:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Елче
Баланс: 10 мача, 3 победи за Депортиво (Ла Коруня), 2 равенсва, 5 победи за Елче

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.