Севиля загуби у дома от Виляреал с 1:2 в среща от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” започна равностойно, но в 22-ата минута Анхел Лопес центрира наглед безобидно отляво и намери Борха Валеро, който с глава вкара за 0:1. След още 11 минути игра андалусци изравниха със силен изстрел от далеч на Хесус Навас – 1:1. В 40-ата минута съдията Дел Серо Гранде не видя ръка на Гари Медел в наказателното поле на домакините.

След почивката в 54-ата минута Борха Валеро направи голям пропуск, след като предпочете да подаде към Хоселу. В 61-ата минута гостите удариха странична греда след изстрел на Пабло Мусакио. Девет минути преди края след чудесна контраатака Кани даде извеждащ пас към Хавиер Камуняс, който вкара за 1:2 и донесе победата на Виляреал. В добавеното време Жоел Ориол отгостите получи втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си „жълтата подводница” събра 23 точки и е на 15-о място във временното класиране, докато Севиля е на 11-а позиция с 26 пункта.

Атлетик (Билбао) - Еспаньол 3:3
1:0 Оскар Де Маркос (26), 1:1 Кристиан Ромарик (33), 1:2 Владимир Вайс (48), 2:2 Фернандо Йоренте (58), 3:2 Хави Мартинес (65), Хуан Албин (90)
04.02.12
19:00 ч.
Леванте - Сантандер 1:1
1:0 Аруна Коне (23), 1:1 Мануел Арана (61)
Барселона - Реал Сосиедад 2:1
1:0 Родриго Тейо (9), 2:0 Лионел Меси (72), 2:1 Карлос Вела (74)
05.02.12
13:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Осасуна 1:1
1:0 Кармело Гонсалес (32), 1:1 Деян Лакич (78)
05.02.12
19:00 ч.
Севиля - Виляреал 1:2
л0:1 Борха Валеро (22), 1:1 Хесус Навас (33), 1:2 Хавиер Камуняс (81)
05.02.12
20:45 ч.
Сарагоса - Райо Валекано 1:2
1:0 Елдер Пощига (33), 1:1 Диего Коста (75), 1:2 Мичу (82)
05.02.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Валенсия (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 143 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 37 равенства, 54 победи за Валенсия