Виляреал запази живи надеждите си за участие в Шампионската лига, след като победа Расинг (Сантандер) с 2:1 след обрат в мач от 34 кръг на Примера дивисион.

Серхио Каналес вкара впечатляващ гол, за да даде аванс на Расинг в 39-ата минута. Диего Годин изравни от воле в 70-ата минута, а Нилмар донесе успеха на “жълтата подводница” седем минути преди края.

С този успех Виляреал се доближи на четири точки от четвъртия в класирането Майорка, който се добра до 1:1 с Малага с гол в добавеното време. Островитяните имат 56 точки, с две повече от Севиля, който гостува на Хетафе по-късно днес.

Попадение на Луис Гарсия в 55-ата минута донесе на Еспаньол победата с 1:0 над Алмерия, а застрашеният от изпадане Валядолид се наложи с 2:0 над Спортинг (Хихон)./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
От 24 април (събота)
Барселона – Херес 3:1
1:0 Хефрен Суарес (14), 2:0 Тиери Анри (24), 2:1 Марио Бермехо (25), 3:1 Златан Ибрахимович (56)

Сарагоса – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Раул (51), 1:1 Адриан Калунга (62), 1:2 Кака (83)

Валенсия – Депортиво (Ла Коруня) 1:0
1:0 Давид Вия (35-дузпа)

От 25 април (неделя)
Спортинг (Хихон) – Валядолид 0:2
0:1 Манучо (81), 0:2 Хавиер Бараха (90+4)

Сантандер – Виляреал 1:2
1:0 Серхио Каналес (39), 1:1 Диего Годин (70), 1:2 Нилмар (83)

Алмерия – Еспаньол 0:1
0:1 Луис Гарсия (56)

Майорка – Малага 1:1
0:1 Виктор Обина (87), 1:1 Ариц Адурис (90+2)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 25 април (неделя) от 20,00 часа
Атлетико (Мадрид) – Тенерифе
Баланс: 23 мача, 12 победи за Атлетико (Мадрид), 8 равенства, 3 победи за Тенерифе

На 25 април (неделя) от 22,00 часа
Хетафе – Севиля
Баланс: 11 мача, 4 победи за Хетафе, 3 равенства, 4 победи за Севиля

На 26 април (понеделник) от 22,00 часа
Осасуна – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 63 мача, 15 победи за Осасуна, 18 равенства, 30 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.