Гол на Рубен Кани шест минути преди края се оказа достатъчен на Виляреал за победата с 2:1 над Валядолид след обрат в мач от 2 кръг на Примера дивисион. Двубоят беше завръщането на Примера дивисион на “Ел Мадригал” след 15-месечно отсъствие.

Хави Гера даде аванс на гостите след само 4 минути игра, но в 38-ата минута Джовани дос Сантос изравни резултата с точно изпълнение на дузпа.

През второто полувреме почти нямаше голови положения пред двата отбора и мачът вървеше към равен резултат, когато Кани вкара победния гол за “жълтата подводница”.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
23.08.13
21:00 ч.
Хетафе – Алмерия 2:2
0:1 Родри (30), 1:1 Лафита (32), 1:2 Фернандо Сориано (37), 2:2 Диего Кастро (85-дузпа)
23.08.13
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Осасуна 2:0
1:0 Алехандро Арибас (31-авт.), 2:0 Де Маркос (82)
Еспаньол – Валенсия 3:1
0:1 Елдер Пощига (10), 1:1 Давид Лопес (32), 2:1 Кристиан Стуани (47), 3:1 Тиеви Бифума (88)
25.08.13
00:00 ч.
Виляреал – Валядолид 2:1
0:1 Хави Гера (4), 1:1 Джовани дос Сантос (38-дузпа), 2:1 Рубен Кани (84)
25.08.13
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано (Филм +)
Баланс: 24 мача, 12 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 7 победи за Райо Валекано