Виляреал победи Атлетик (Билбао) с 3:1 в първи мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. С успеха „Жълтата подводница“ се бетонира на петото място във временното класиране с 54 точки. Баските остават шести с 50 т.

Виктор Руиз откри за домакините, след като се оказа най-съобразителен след разбъркване в 17-ата минута. Само три минути по-късно при корнер Емерик Лапорт изравни, засичайки от воле центрирането на задната греда.

Седрик Бакамбу отново изведе Виляреал напред в 47-ата минута с впечатляваща индивидуална изява – 2:1. Адриан Лопес направи 3:1 при статично положение в 58-ата минута.

Виляреал доигра срещата с човек по-малко, след като в 74-ата минута Виктор Руиз получи червен картон заради груб фаул срещу Иняки Уилямс.