Завърналият се в Примера дивисион Виляреал записа класически успех с 3:0 над Гранада в мач от 8 кръг.

Бруно Сориано даде аванс на “жълтата подводница” в 30-ата минута с удар извън наказателното поле, след като Кани увлече защитата на гостите преди да му подаде.

Малко след почивката Джовани дос Сантос удвои след пас на Перейра. Осем минути преди края Томас Пина вкара третия гол за Виляреал след нова асистенция на Кани.

С този успех Виляреал излезе на трето място в класирането със 17 точки, една повече от Реал (Мадрид). Гранада е на 12-о място с осем точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
04.10.13
21:00 ч.
Виляреал – Гранада 3:0
1:0 Бруно Сориано (30), 2:0 Джовани дос Сантос (49), 3:0 Томас Пина (82)
Райо Валекано – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 28 мача, 9 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 13 победи за Реал Сосиедад
05.10.13
21:00 ч.
Леванте – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 16 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 13 победи за Реал (Мадрид)
Атлетико (Мадрид) – Селта (Филм + HD)
Баланс: 90 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 16 равенства, 21 победи за Селта
Атлетик (Билбао) – Валенсия (Филм +)
Баланс: 156 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 63 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.