Виляреал разби като домакин Спортинг (Хихон) с класическото 3:0 в последната среща от отложения заради стачка на играчите през август миналата година първи кръг на Примера дивисион.

Отборите не успяха да си вкарат гол през първото полувреме на “Ел Мадригал”, но след почивката играчите на Виляреал се развихриха и набързо си решиха мача в своя полза. Марко Рубен откри в 57-ата минута, а само две по-късно Борха Валеро покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Бруно Сориано в добавеното време на срещата.

След победата си “жълтата подводница” напусна зоната на изпадащите и е на 17-о място с 19 точки, докато Спортинг (Хихон) е предпоследен 19-и с 18 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 1 КРЪГ
21.01.12
19:00 ч.
Расинг Сантандер - Хетафе 1:2
1:0 Кристиан Стуани (13), 1:1 Хайме Гавилан (26), 1:2 Николас Федор (83)
21.01.12
19:00 ч.
Еспаньол - Гранада 3:0
1:0 Раул Баена (26), 2:0 Жоан Верду (45-дузпа), 3:0 Руи Фонте (80)
21.01.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) 0:4
0:1 Фалкао (3-дузпа), 0:2 Адриан (47), 0:3 Фалкао (83), 0:4 Фалкао (90)
Осасуна - Валенсия 1:1
0:1 Роберто Солдадо (84), 1:1 Лоло (90+1)
Малага - Барселона 1:4
0:1 Лионел Меси (33), 0:2 Алексис Санчес (48), 0:3 Лионел Меси (51), 0:4 Лионел Меси (81), 1:4 Хосе Рондон (85)
22.01.12
20:45 ч.
Леванте - Сарагоса 0:0
22.01.12
22:30 ч.
Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 4:1
0:1 Фернандо Йоренте (13), 1;2 Марсело (25), 2:1 Кристиано Роналдо (47-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (67-дузпа), 4:1 Хосе Кайехон (86)