Виляреал запази третото си място в класирането на Примера дивисион, след като в директния сблъсък с Валенсия направи домакинско 1:1. Двубоят бе от 12 кръг на испанското първенство.

Ариц Адурис откри резултата за “прилепите” в 21-ата минута след асистенция на Хоакин. В 73-ата “жълтата подводница” стигна до изравнително попадение. Джузепе Роси бе точен след пас на Бруно Сориано.

Валенсия доигра мача с 10 души, след като девет минути преди края Мариус Станкевичус получи втория си жълт картон в срещата. Валенсия остана на четвърто място с 21 точки, три по-малко от Виляреал./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
На 20 ноември (събота)
Виляреал - Валенсия 1:1
0:1 Ариц Адурис (21), 1:1 Джузепе Роси (73)

ПРЕДСТОЯЩИ
20 ноември (събота)
21:00 часа, Алмерия - Барселона (ТВ+ Булсатком)
Баланс: 6 мача, 2 равенства, 4 победи за Барселона

23:00 часа, Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) (ТВ+ Булсатком)
Баланс: 158 мача, 79 победи за Реал (Мадрид), 30 равенства, 49 победи за Атлетик (Билбао)

21 ноември (неделя)
18:00 часа, Осасуна - Спортинг (Хихон)
Баланс: 38 мача, 13 победи за Осасуна, 7 равенства, 18 победи за Спортинг (Хихон)

18,00 часа, Еспаньол – Еркулес
Баланс: 38 мача, 17 победи за Еспаньол, 12 равенства, 9 победи за Еркулес

18,00 часа, Леванте - Расинг (Сантандер)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Леванте, 2 равенства, 1 победа за Расинг (Сантандер)

18,00 часа, Депортиво (Ла Коруня) – Малага
Баланс: 36 мача, 19 победи за Депортиво (Ла Коруня), 10 равенства, 7 победи за Малага

20:00 часа, Севиля - Майорка (ТВ+ Булсатком)
Баланс: 24 мача, 11 победи за Севиля, 8 равенства, 5 победи за Майорка

22:00 часа, Хетафе – Сарагоса
Баланс: 10 мача, 3 победи за Хетафе, 3 равенства, 4 победи за Сарагоса

22 ноември (понеделник)
22:00 часа, Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) (ТВ+ Булсатком)
Баланс: 114 мача, 33 победи за Реал Сосиедад, 28 равенства, 53 победи за Атлетико (Мадрид)