Виляреал победи гостуващия австрийски първенец Залцбург само с 2:1 в първия им сблъсък от 1/16-финалите на Лига Европа и пропусна да реши нещата още преди реванша.

Играчите на „жълтата” подводница” изпуснаха доста положения и може да съжаляват, че не записаха по-изразителна победа. В 32-ата Калу Уче даде аванс на домакините след добавка. В края на полувремето австрийците пропуснаха в 40-ата и 43-ата минути чрез Джонатан Сориано, който обаче изравни в 48-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Виктор Руис срещу Джуричин.

В 54-ата домакините отново поведоха с красив гол гол на Черишев, направил двойно подаване с Вието и реализирал за 2:1. Две минути по-късно Уче шутира в тялото на вратаря от близка дистанция, а при добавката Черишев не беше точен. В заключителни минути положенията почти липсваха.

Реваншът в Залцбург е след седмица отново в четвъртък от 20:00 часа българско време.

villareal.jpgsalzburg.jpgВиляреал – Залцбург 2:1
1:0 Калу Уче (32), 1:1 Джонатан Сориано (48-дузпа), 2:1 Денис Черишев (54)