Смяната на треньора Ернесто Валверде с Хуан Карлос Гаридо се оказа недостатъчно, за да спре лошото представяне на Виляреал през този сезон, след като в мач от 21 кръг “жълтата подводница” загуби с 0:1 при гостуването си на Майорка.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Хосе Карлос Нунес девет минути преди края. Това бе достатъчно не само за успеха на островитяните, но и ги изкачи на четвърто място в класирането.

Алмерия сложи край на серията си от четири мача без победа и се наложи с 3:1 над Спортинг (Хихон). Като гостите завършиха мача с 9 души, а домакините с 10. Първите две от попаденията в мача паднаха от дузпи.

Атлетик (Билбао) се наложи с 3:2 над последния Херес след два гола на Фернандо Йоренте в последния половин час. Баските взеха ранен аванс с попадение на Икер Муняин във втората минута, но гостите обърнаха чрез Морено и Бермехо./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
От 6 февруари (събота)
Валенсия – Валядолид 2:0
1:0 Евер Банега (8), 2:0 Давид Вия (29)

Барселона – Хетафе 2:1
1:0 Лионел Меси (8), 2:0 Хави (68), 2:1 Роберто Солдадо (90+3-дузпа)

Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Серхио Рамос (5), 2:0 Кака (30), 3:0 Гонсало Игуаин (90+1)

От 7 февруари (неделя)

Малага – Депортиво (Ла Коруня) 0:0

Атлетик (Билбао) – Херес 3:2
1:0 Икер Муняин (2), 1:1 Висенте Морено (10), 1:2 Марио Бермехо (41), 2:2 Фернандо Йоренте (65), 3:2 Фернандо Йоренте (86)

Майорка – Виляреал 1:0
1:0 Хосе Карлос Нунес (81)

Осасуна – Тенерифе 1:0
1:0 Карлос Аранда (47)

Алмерия – Спортинг (Хихон) 3:1
0:1 Диего Кастро (12-дузпа), 1:1 Алберт Крусат (15-дузпа), 2:1 Доминго Сисма (43), 3:1 Гилерме (80)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 7 февруари (неделя) от 20:00 часа
Сарагоса – Севиля
Баланс: 95 мача, 32 победи за Сарагоса, 21 равенства, 42 победи за Севиля

На 7 февруари (неделя) от 22:00 часа
Сантандер – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 75 мача, 18 победи за Сантандер, 17 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.