Виляреал направи нулево равенство като гост на Майорка в мач от 35 кръг на Примера дивисион и съкрати на пет точки изоставането си от петия в класирането Валенсия.

Голмайсторът на “жълтата подводница” Джузепе Роси бе най-близо до попадение в мача, когато в 19-ата минута с диагонален удар прати топката в гредата.

Най-добрите положения за Майорка се откриха пред нападателя Пиер Уебо, който през второто полувреме на два пъти с глава би право във вратаря Диего Лопес.

За тима от Балеарските острови това бе четвърти пореден мач без загуба и отборът на Михаел Лаудруп вече е на пет точки над зоната на изпадащите. До края на сезона има още три кръга./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
От 7 май (събота)
Хетафе – Алмерия 2:0
1:0 Колунга (4), Риос (53)

Валенсия – Реал Сосиедад 3:0
1:0 Роберто Солдадо (16), 2:0 Хонас (25), Роберто Солдадо (37)

Атлетик (Билбао) – Леванте 3:2
1:0 Гайска Токеро (31), 2:0 Диего Лопес (47-дузпа), 3:0 Фернандо Йоренте (67), 3:1 Стуано (77), 3:2 Нано (85)

Спортинг (Хихон) – Депортиво (Ла Коруня) 2:2
0:1 Адриан (8), 1:1 Айосе (35-дузпа), 1:2 Адриан (40), 2:2 Борал (90)

Еркулес – Расинг (Сантандер) 2:3
0:1 Сантос (14), 1:1 Сендоа (40), 1:2 Сантос (41), 2:2 Гомес (43), 2:3 Енрике (45)

Атлетико (Мадрид) – Малага 0:3
0:1 Хосе Рондон (29), 0:2 Жулио Баптища (35), 0:3 Енцо Мареска (85)

Севиля – Реал (Мадрид) 2:6
0:1 Серхио Рамос (21), 0:2 Кристиано Роналдо (31), 0:3 Кака (42), 1:3 Алваро Негредо (61), 1:4 Кристиано Роналдо (65), 1:5 Кристиано Роналдо (70), 1:6 Кристиано Роналдо (75), 2:6 Алваро Негредо (84)