Виляреал записа първата си победа за 2010 г., след като в мач от 19 кръг на Примера дивисион се наложи с 4:2 над предпоследния Сарагоса.

Успехът на “жълтата подводница” изглеждаше лесен, тъй като до 25 минути тимът на Ернесто Валверде поведе бързо с 3:0. Жоан Капдевила откри в 3-ата минута, Нилвар удвои в 19-ата, а Джузепе Роси направи 3:0 в 25-ата.

Четвърт час преди края Лафита върна едно попадение за Сарагоса, а в 82-ата Анхел Лафита вкара втори гол за гостите и даде надежди на тима си за достигане на изравнителен гол. На това обаче бе сложен край три минути преди края, когато Ариел Ибагаса покачи на 4:2.

Валенсия измъкна само точка при гостуването си на намиращия се в зоната на изпадащите Тенерифе, като двата тима завършиха без отбелязан гол. Попадение на Борха Валеро от дузпа 10 минути преди края донесе на Майорка равенството 1:1 като гост на борещия се за оцеляване Еспаньол./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
От 23 януари (събота)
Севиля – Алмерия 1:0
1:0 Алваро Негредо (11)

Валядолид – Барселона 0:3
0:1 Шави (20), 0:2 Даниел Алвеш (22), 0:3 Лионел Меси (57)

Депортиво (Ла Коруня) – Атлетик (Билбао) 3:1
1:0 Фелипе Луиш (49), 2:0 Жука (60), 2:1 Диего Колото (81-автогол), 3:1 Пабло Алварес (90)

От 24 януари (неделя)
Спортинг (Хихон) – Расинг Сантандер 0:1
0:1 Алехандре Гейхо (44)

Виляреал – Сарагоса 4:2
1:0 Жоан Капдевила (3), 2:0 Нилмар (19), 3:0 Джузепе Роси (25), 3:1 Елисеу (75), 3:2 Анхел Лафита (82), 4:2 Ариел Ибагаса (87)

Херес – Осасуна 1:2
0:1 Начо Монреал (9), 1:1 Марио Бермехо (22), 1:2 Хавиер Камуняс (83)

Еспаньол – Майорка 1:1
1:0 Пабло Освалдо (49), 1:1 Борха Валеро (80-дузпа)