Гол на Борха Валеро от фаул премина през куп от играчи и прониза вратата на Диего Лопес, за да донесе на Майорка равенството 1:1 като гост на Виляреал в мач от 2 кръг на Примера дивисион.

Срещата протече при проливен дъжд и наводнен терен, което пречеше на футболистите да владеят топката, особено през второто полувреме.

Италианският национал Джузепе Роси бе на точното място в 54-ата минута, когато топката се отби във вратаря Дуду Ауат, а ударът му мина през краката на защитника Хосе Карлос Нунес.

15 минути преди края Лопес пък не успя да парира удара на Валеро от фаул, който бе ниско по земята. Това бе второ поредно равенство за Виляреал от началото на сезона. В четвъртък “жълтата подводница” е домакин на Левски в мач от Лига Европа.

Депортиво (Ла Коруня) победи с 1:0 гостуващия Малага, докато новакът Тенерифе записа успех с 2:1 над останалия с девет играчи Осасуна. Алмерия загуби с 0:1 при гостуването си на Спортинг (Хихон)./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
От събота
Хетафе – Барселона 0:2
0:1 Ибрахимович (67), 0:2 Меси (81)

Атлетико(Мадрид) – Расинг (Сантандер) 1:1
1:0 Хурадо (43), 1:1 Оскар Серано (45+1)

Еспаньол – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Гранеро (39), 0:2 Гути (78), 0:3 Кристиано Роналдо (90+2)

Севиля – Сарагоса 4:1
1:0 Конко (8), 1:1 Арисменди (33), 2:1 Луиш Фабиано (45+3), 3:1 Пероти (57), 4:1 Луиш Фабиано (86)