Виляреал победи гостуващия Атлетик (Билбао) с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион. Капдевиля откри резултата още в 5-ата минута, но Габилондо изравни в 23-ата. Минута преди края на първото полувреме Нилмар оформи крайното 2:1 за домакините.

В края на мача настъпи страхотна драма на терена. В 89-ата минута Ираола от Атлетик пропусна дузпа, с която можеше да изравни.

В следващата 90-ата минута двата тима останаха в намален състав, след като директни червени картони получиха Хави Мартинес (Атлетик Билбао) и Годин (Виляреал). Само секунди след това съдията показа нов червен картон – този път за Орбаис от Атлетик и така гостите останаха с 9 души на терена. Заради дузпата и последвалите червени картони реферът даде 7 минути продължение./БЛИЦ