"Жълтата подводница” доминираше през по-голяма част от двубоя, но се наложи да обръща резултата, след като първи до гол стигнаха гостите. Хавиер Камуняс изведе Рекреативо напред в резултата още в първата минута на срещата, възползвайки се от грешка на отбраната на Виляреал. Хосеба Йоренте обаче успя да изравни малко преди почивката, като чукна технично топката покрай стража на гостите в 39-та минута. Победният гол за Виляреал ще бъде обект на сериозен дебат, тъй като падна от съмнителна засада на Кани. Нападателят изглеждаше зад защитата на Уелва, когато получи топката и вкара за 2:1, но реферът зачете попадението. Лагерът на Рекреативо бе видимо разгневен от решението на съдията, заради което остават на предпоследното място в Примера.

На противоположния полюс е друг застрашен от изпадане тим – Еспаньол, който днес се поздрави със страхотен успех над Спортинг Хихон с 3:0 като гост. За тима от Барселона тази втора поредна победа може да се окаже много важна в борбата за съхраняване на мястото в елита. Нене, Роман и Кайехон се разписаха за Еспаньол, а Хихон дори игра 15 минути с човек по-малко, след червения картон на Давид Барал. В класирането Спортинг е 17-ти, а Еспаньол – 18-ти. /БЛИЦ