Виляреал спечели с 3:2 при визитата си на Гранада в последния мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите поведоха в 18-ата минута, когато Александър Сьорлот центрира към Жерар Морено, който преодоля Андре Ферейра за 0:1. Четири минути след това гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Ферейра. Зад топката застана Морено, който вкара втория си гол в срещата.

В 28-ата минута Сьорлот се разписа за 3:0, а минута след това Гонсало Вияр пусна към Рикард Санчес, който с хладнокръвие върна един гол за Гранада.  В 34-ата минута пък Брайън Сарагоса сервира топката на крака на Мюрто Узуни, който я прати в левия ъгъл на вратата на Йоргенсен.

След това други попадения нямаше не само до края на първата част, но и след почивката, когато двамата вратари блеснаха със спасявания.

След успеха си "жълтата подводница" е на 12-о място в класирането с 12 точки. Гранада е 19-и с 6 пункта в актива си.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!