Виляреал победи като домакин Наполи с 1:0 в първия им сблъсък от 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

Първата част бе доста скучна и не предложи кои знае какви емоции на зрителите. Роберто Солдадо можеше да прехвърли вратаря на гостите Хосе Рейна в 6-ата минута, но стражът спаси. Италианският тим владееше повече топката, но не създаваше голови положения.

След почивката в 58-ата минута Хосе Кайехон гостите шутира от изгодна позиция покрай вратата. В 66-ата минута пък Седрик Бакамбю пропусна за домакините от близка дистанция.

„Жълтата подводница” стигна все пак до успеха с гол на Денис Суарес (82), който изпълни чудесно свободен удар. Така Виляреал ще има гол аванс преди реванша точно след седмица на 25 февруари в Неапол от 22:05 часа българско време.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!