Виляреал, който в сряда гостува на Левски в мач от Група “G” на Лига Европа, загуби с 0:1 при гостуването си на Спортинг (Хихон) в първия мач от 12 кръг на Примера дивисион. Това е първото поражение за “жълтата подводница” от Спортинг в Примера дивисион, след като бе спечелила предишните два сблъсъка между двата отбора.

Единственото попадение в мача бе реализирано от хърватския национал Мате Билич в 76-ата минута, след като бе точен при добавката на спасената от Диего Лопес дузпа, изпълнена от Ривера. Наказателният удар бе назначен заради нарушение на Гонсало срещу Де лас Куевас. Гонсало получи червен картон за провинението си.

Три минути преди края Спортинг (Хихон) получи втора дузпа, след като Егурен фаулира Билич. Хърватинът пое отговорност да изпълни наказателния удар, но не успя да преодолее Диего Лопес, който спаси./БЛИЦ

Баланс: нямат играни срещи

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 42 мача, 19 победи за Расинг (Сантандер), 9 равенства, 17 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Алмерия – Атлетик (Билбао)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Алмерия, 2 равенства

18:00 часа Сарагоса – Осасуна
Баланс: 54 мача, 24 победи за Сарагоса, 10 равенства, 20 победи за Осасуна

20:00 часа Барселона – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 156 мача, 60 победи за Барселона, 29 равенства, 67 победа за Реал (Мадрид)

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 136 мача, 69 победи за Атлетико (Мадрид), 26 равенства, 41 победи за Еспаньол

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.