Атлетик (Билбао) нанесе изненадваща загуба на Виляреал с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Зрителите на "Сан Мамес" видяха оспорвана игра, с малко голови положения.

Най-чистата ситуация преди почивката се откри пред Иняки Уилямс, но нападателят пропусна отблизо. Отново той в 53-та минута изведе Икер Муниаин, който стреля в аут. Вратарят на гостите Серхио Асенхо в 56-ата минута отрази шут на Уилямс. След час игра пак Иняки изскочи сам срещу Асенхо и го преодоля, но после уцели гредата. Единственото попадение дойде в 67-та минута, когато Ариц Адурис стреля, Асенхо успя да спаси, но при добавката Раул Гарсия порази опразнената врата за 1:0.

Алешандре Пато пропусна единствената по-сериозна възможност за "Жълтата подводница". След този успех Атлетик се изкачи на седмо място в класирането с 20 точки, а Виляреал е четвърти с 22 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!