ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) победи Барселона с 4:1 във финала на турнира за Суперкупата на Испания. Треньорът на "белите" Карло Анчелото изравни Зинедин Зидан по бой трофеи с тима - 11.

Първата добра възможност в мача дойде в четвъртата минута и бе в полза на Барса, но Левандовски не успя да преодолее Лунин. Реал обаче поведе при първата си по-добра възможност, при която Винисиус излезе сам срещу Иняки Пеня, преодоля го и ритна топката на празна врата за 1:0 в осмата минута.

Секунди по-късно Реал можеше да удвои, но ударът на Родриго бе спасен.

Двамата бразилци разиграха и в 10-ата минута, в която Родриго пусна към далечната греда и Винисиус отклони топката във вратата (2:0).

Барселона стигна до удар в гредата в 12-ата минута след удар на Феран Торес, а при добавката Лунин спаси удар на Левандовски.

Феран Торес излезе сам срещу вратата на Реал в 27-ата минута, но Лулин спаси с крак.

Барселона върна едно попадение в 33-ата минута след удар от воле на Роберт Левандовски (2:1).

Само няколко минути след това Реал (Мадрид) получи дузпа за задържане на Винисиус от Роналдо Араухо в наказателното поле. Винисиус застана зад топката и хладнокръвно се разписа за 3:1, оформяйки хеттрика си. Той стана първият футболистът от началото на XXI век, който реализира хеттрик в Ел Класико още до почивката.

В продължението на първата част Педри можеше да намали резултата, но ударът му от дистанция премина покрай гредата.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Барса започна по-активно втората част, но опитите на играчите на Шави приключваха пред наказателното поле на съперника.

Винисиус опита два удара към вратата на Барселона около 60-ата минута, но без опасност за Иняки Пеня.

Реал (Мадрид) стигна до четвърти гол в 65-ата минута, когато Родриго стигна до отбира топката в наказателното поле на Барса и отблизо я прати в мрежата за 4:1.

Проблемите за Барселона продължиха и в 70-ата минута Роналд Араухо получи втори жълт картон и напусна играта.

Реал можеше да вкара пети гол в 79-ата минута, но Браим Диас и Джуд Белингам последователно пропуснаха. Минута след това Жоао Феликс отправи опасен удар към вратата на Реал, но Лунин се справи.

До края резултатът се запази, а "белите" спечелиха 13-ия си трофей от турнира.

Барса и Реал се срещнаха и миналата година в спора за трофея на същия стадион - "Ал Ауал Парк", а победата бе за Барселона с 3:1 с попадения на Гави, Левандовски и Педри срещу един гол на Бензема.

РЕАЛ (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 4:1
1:0 Винисиус (8'), 2:0 Винисиус (10'), 2:1 Левандовски (33'), 3:1 Винисиус (39' дузпа), 4:1 Родриго (65')

Стартови състави:

Реал МадридРЕАЛ (МАДРИД): Андрий Лунин, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Начо Фернандес, Ферлан Менди, Тони Кроос, Орелиен Чуамени, Федерико Валверде, Джуд Белингам, Родриго, Винисиус
Треньор: Карло Анчелоти

БарселонаБАРСЕЛОНА: Иняки Пеня, Жул Кунде, Роналд Араухо, Андреас Кристенсен, Алехандро Балде, Френки де Йонг, Сержи Роберто, Илкай Гюндоган, Педри, Феран Торес, Роберт Левандовски
Треньор: Шави Ернандес