Тотнъм се добра до равенството 2:2 срещу Базел в първи 1/4-финал от турнира Лига Европа. Домакините от Лондон обаче могат да съжаляват сериозно, тъй като още преди почивката можеха да изравнят резултата на "Уайт Харт Лейн", след като губеха с 0:2.

Ян Щокер и Фабиан Фрай изведоха швейцарците напред в 30-ата и 34-ата минута. В 40-ата пък Емануел Адебайор намали. И само 120 секунди по-късно "шпорите" бяха изключително близо до ремито.

Люис Холтби излезе сам срещу Ян Зомер, но стражът блокира изстрела му. В този момент притича Скот Паркър, който шутира в аут на празна врата. Халфът предпочете да стреля по земя, въпреки че германският национал бе затворил пътя към вратата заради падането си на земята. В крайна сметка след паузата Гилфи Сигурдсон се разписа и остави тима си с по-голям шанс за класиране за следващия етап от надпреварата.