ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Барселона постигна победа с 3:2 при гостуването на Валенсия в зрелищен мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Над всички за пореден път беше гениалният Лионел Меси, реализирал хеттрик още до почивката.

Звездата вкара в 11-ата, 39-ата и 41-ата минути, след което обаче "прилепите" набързо намалиха с 2 попадения на Елдер Пощига - в 45-ата и в 3-ата минута от добавеното време на първата част.

Голеадата обаче не продължи след почивката, когато каталунците удържаха крехкия си аванс и измъкнаха трите точки от "Местая". Успехът е трети пореден за Барселона, като също по 9 точки имат Атлетико (Мадрид), Виляреал и Реал (Мадрид). Селекцията на Тата Мартино обаче е на върха заради по-добрата си голова разлика.

Меси и Неймар отново попаднаха заедно в титулярния състав на аржентинския специалист. Фабрегас пък замени Шави в средата на терена.

Каталунците стартираха по-активно двубоя на "Местая", притискайки "прилепите" в собствената им половина още от началните минути. В 7-ата Меси имаше първа възможност за гол, но не успя да отбележи. Малко след това Неймар отбеляза, но беше маркирана засада, въпреки че от телевизионните повторения стана ясна грешката на съдийската бригада.

В 11-ата минута гостите поведоха. Фабрегас изведе отлично Меси, който преодоля излезлия вратар Диего Алвеш и даде преднина на Барселона - 0:1.

В 18-ата Неймар стреля над гредата. В 26-ата пропуск направи и Фабрегас, а в 34-ата дойде и първата по-сериозна опасност пред Виктор Валдес. Стражът на гостите обаче отрази изстрела на Евер Банега. В 37-ата Валдес отново имаше работа, като този път плонжира при удар на Пабон отблизо.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Меси отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Серхио Бускетс отне чисто топката от краката на Рикардо Коща, след което Фабрегас изведе Меси, който с лекота надбяга бранител и насочи по диагонала, опъвайки за втори път мрежата на Валенсия - 0:2.

В 41-ата Неймар овладя топката и подаде на Меси около точката на дузпата, откъдето аржентинецът реализира и оформи първия си хеттрик за новия сезон. Така гениалният Меси показа, че няма да сдаде лесно диригентската палка на новата звезда Неймар.

Каталунците обаче лесно допуснаха 2 гола, което за малко да им изиграе лоша шега. В 45-ата минута Елдер Пощига засече ефектно със странична ножица след центриране на Жоао Перейра и на Виктор Валдес му се наложи да вади топката от мрежата си - 1:3.

Секунди преди да дойде почивката Фабрегас подаде на Педро Родригес, който отправи изстрел, облизал се в далечната греда. В 3-ата минута на добавеното време Пощига вкара за 2:3, засичайки с глава центриране от корнер на Евер Банега.

"Прилепите" започнаха вдъхновени второто полувреме. В 52-ата минута Андрес Гуардадо имаше добра възможност, но шутира по лош начин. Валенсия пропусна моментът да притисне противника и това върна увереността на избраниците на Тата Мартино. В 64-ата минута Неймар с перфектно центриране от левия фланг сложи топката на главата на Педро, но от 6-7 метра той я насочи покрай дясната греда.

В 66-ата Меси с гърди насочи към Педро в наказателното поле, но Гуардадо успя да изчисти. В 79-ата Рикардо Коща засече с глава при корнер, пращайки топката над гредата.

В последните минути имаше няколко интересни ситуации. В 83-ата Неймар даде прекрасен пас на Меси с пета, но ударът на аржентинеца облиза гредата. Минута по-късно Диего Алвеш спаси сам срещу Меси. В 86-ата пък страхотно подаване на резервата Кристиан Тейо намери Жорди Алба сам срещу Алвес, но крайният бранител стреля нескопосано и вратарят изби. Меси веднага връхлетя на кълбото и го изпрати с всичка сила към мрежата, но стражът на Валенсия вече се бе изправил и отново се намеси решително.

В 93-ата Жонас Гонсалвеш пробва да отбележи с глава след центриране от фаул, но Валдес улови и така Барселона запази крехкия си аванс, побеждавайки с 3:2 на "Местая" след хеттрика на вълшебника Меси през първото полувреме.

Валенсия - Барселона 2:3
0:1 Лионел Меси (11), 0:2 Лионел Меси (39), 0:3 Лионел Меси (41), 1:3 Елдер Пощига (45), 2:3 Елдер Пощига (45+3)

Валенсия: Алвеш, Коща, Рами, Перейра, Гуардадо, Фуего, Банега, Мичел, Пощига, Каналес, Пабон

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Алба, Машчерано, Фабрегас, Иниеста, Бускетс, Меси, Педро, Неймар

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
31.08.13
00:00 ч.
Алмерия – Елче 2:2
1:0 Сориано (11), 1:1 Еду (32-д.), 2:1 Верза (45+2-д.), 2:2 Ричмънд Боакие (90+5)
31.08.13
00:00 ч.
Райо Валекано – Леванте 1:2
0:1 Рубен Гарсия (26), 1:1 Хоакин Ларивей (79), 1:2 Андреас Иваншиц (90+4)
Осасуна – Виляреал 0:3
0:1 Жереми Пербе (23), 0:2 Хавиер Акино (30), 0:3 Икечукву Уче (75)
01.09.13
13:00 ч.
Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 3:1
1:0 Иско (25), 2:0 Кристиано Роналдо (45+1), 3:0 Иско (72), 3:1 Ибай Гомес (80)
01.09.13
18:00 ч.
Еспаньол - Бетис 0:0
01.09.13
20:00 ч.
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) 1:2
0:1 Давид Вия (27), 0:2 Коке (56), 1:2 Шави Прието (69)
01.09.13
22:00 ч.
Севиля – Малага 2:2
0:1 Педро Моралес (40), 1:1 Кевин Гамейро (44), 1:2 Роке Санта Крус (69), 2:2 Кевин Гамейро (72)
01.09.13
22:00 ч.
Валенсия – Барселона 2:3
0:1 Лионел Меси (11), 0:2 Лионел Меси (39), 0:3 Лионел Меси (41), 1:3 Елдер Пощига (45), 2:3 Елдер Пощига (45+3)