В среща от 22-ия кръг на Висшата лига Уулвърхептън поднесе сензацията, побеждавайки на свой терен шампиона Челси с 1:0. Единственото попадение в срещата падна още в самото начало, след като Босингва си вкара автогол в 5-ата минута.

Още в 4-а минута защитникът на домакините Роналд Зубар стреля силно, но Петър Чех изби в корнер. След изпълнението му "вълците" поведоха в резултата, след като след неразбирателство от изпълнението на Стивън Хънт, Жозе Босингва си отбеляза автогол. В 29-ата минута невероятна намеса на вратаря на Уулвс Уейн Хенеси предотврати изравняване на резултата,след като Саломон Калу засече центриране от близко разстояние. До края на първото полувреме "сините" бяха далеч по-активни и играеха по-добре, но така и не успяха да създадат атака, с която да изравнят на резултата.

След почивката в 53-ата минута отлично извеждащо подаване на Лампард с пета даде възможност на Калу да стреля от чиста позиция, но нападателят на Челси не успя да уцели вратата с диагоналния си удар по земя. В 66-а минута силен шут на Дидие Дрогба от близко разстояние нацели страничната греда на вратата на Уулвс. Малко след това и домакините удариха гредата след изпълнение на Стивън Хънт от пряк свободен удар. В ответната атака пък Малуда пропусна да изравни от чиста позиция. В следващите минути бързите атаки на домакините зачестиха и започнаха да стават доста опасни, но до удар към вратата на Чех не се стигна. До края на мача отборът на Уулвс стоеше смело на терена и не допусна изравнявате, като по този начин се поздрави с престижната победа, която го изведе извън зоната на изпадащите. Челси пък остана на петата позиция. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
От 4 януари (вторник)
Блекпул – Бирмингам 1:2
0:1 Александър Хлеб (25), 1:1 Дъдли Кембъл (68), 1:2 Скот Дан (89)

Манчестър Юнайтед - Сток Сити 2:1
1:0 Хавиер Ернандес (27), 1:1 Дийн Уайтхед (50), 2:1 Нани (62)

Фулъм – Уест Бромич 3:0
1:0 Стивън Дейвис (45+1), 2:0 Клинт Демпси (56), 3:0 Бреде Хангеланд (65)

Нюкасъл – Уест Хям 5:0
1:0 Брест (18), 2:0 Брест (39), 3:0 Нолан (45), 4:0 Брест (60), 5:0 Льовенкрандс (63)

Болтън – Уигън 1:1
1:0 Морено (54), 1:1 Стам (80)

Блекбърн – Ливърпул 3:1
1:0 Олсон (32), 2:0 Мварувари (38), 3:0 Мварувари (57), 3:1 Джерард (81)

Евертън – Тотнъм 2:1
1:0 Саха (3), 1:1 Ван дер Ваарт (11), 2:1 Колман (76)