Доскорошният лидер в Серия “А” Рома продължи неуспешната си серия, но продължава без загуба от началото сезона. В мач от 14 кръг “вълците” стигнаха до 1:1 като гост на Аталанта с голл в последната минута. Така римляните записаха четвърто поредно равенство.

Единственото попадение в мача падна в 51-ата минута, когато Давиде Бривио се разписа с далечен удар и грешка на вратаря Морган де Санктис. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Микеле Канини в наказателното поле, но съдията Антонио Дамато не отсъди 11-метров удар.

В края на мача Рома осъществи натиск пред наказателното поле на Аталанта. Вратарят Андреа Консили спаси удари на Алесандро Флоренци и Жервиньо, но в последната минута на редовното време нямаше какво да стори при разбъркване в наказателното поле, довело до гол на Кевин Строотман от границата на вратарското поле.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 14 КРЪГ
30.11.13
19:00 ч.
Парма – Болоня 1:1
0:1 Панагиотис Коне (10), 1:1 Антонио Касано (23)
30.11.13
21:45 ч.
Дженоа – Торино 1:1
0:1 Омар Ел Кадури (7), 1:1 Давиде Биондини (69)
01.12.13
13:30 ч.
Катания – Милан 1:3
1:0 Лукас Кастро (13), 1:1 Рикардо Монтоливо (19), 1:2 Марио Балотели (61), 1:3 Рикардо Кака (81)
01.12.13
16:00 ч.
Аталанта – Рома 1:1
1:0 Давиде Бривио (51), 1:1 Кевин Строотман (90)
01.12.13
16:00 ч.
Каляри – Сасуоло 2:2
0:1 Лино Мардзорати (13), 0:2 Симоне Дзадза (20), 1:2 Нене (73), 2:2 Марко Сау (87)