Рома записа първа победа над Милан в Серия „А” от 2008 г. насам, след като в мач от 18 кръг се наложи с 4:2 над „росонерите” преди коледните празници.

Срещата започна с възможности за двата отбора. Стефан ел Шаарави в 40-ата секунда стреля край вратата на домакините. „Вълците” отговориха с удар на Даниеле де Роси, който беше спасен от Марко Амелия.

В 12-ата минута Николас Бурдисо откри резултата, след като се разписа с глава след центриране от корнер. Милан беше близо до изравнително попадение, но Мауро Гойкоечея спаси удара на Ел Шаарави.

В 23-ата минута Рома удвои аванса си. Пабло Освалдо беше точен с глава след центриране на капитана Франческо Тоти отляво. Седем минути по-късно „вълците” получиха класически аванс, след като Ерик Ламела завърши комбинация, преминала през Майкъл Брадли и Де Роси.

В началото на втората част Тоти стреля встрани от вратата на Амелия, а Робиньо отговори с удар от фаул, който мина над напречната греда на Гойкоечея.

Домакините затвърдиха аванса си в 61-ата минута, когато Ерик Ламера вкара втория си гол в мача след центриране на Федерико Балдзарети. Малко след това вратарят на Рома спаси удари Робиньо и Кевин-Принс Боатенг.

В 78-ата минута „вълците” останаха с човек по-малко, след като Маркиньос получи червен картон за игра с ръка. Численото предимство позволи на Милан да върне два гола.

В 87-ата минута Джампаоло Пацини се разписа от дузпа, а минута по-късно Боян Къркич прати топката във вратата на бившия си отбор. Рома обаче не допусна ново попадение до края и удържа победата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 18 КРЪГ
21.12.12
19:00 ч.
Пескара - Катания 2:1
1:0 Мерван Челик (23), 1:1 Пабло Бариентос (35), 2:1 Тогни (90+5)
21.12.12
21:45 ч.
Каляри - Ювентус 1:3
1:0 Маурисио Пиниля (16-дузпа), 1:1 Алесандро Матри (75), 1:2 Алесандро Матри (90+2), 1:3 Мирко Вучинич (90+4)
22.12.12
13:30 ч.
Интер - Дженоа 1:1
0:1 Чиро Имобиле (77), 1:1 Eстебан Камбиасо (85)
22.12.12
16:00 ч.
Аталанта - Удинезе 1:1
0:1 Луис Муриел (33), 1:1 Херман Денис (40-дузпа)
22.12.12
16:00 ч.
Болоня - Парма 1:2
1:0 Фредерик Сьоренсен (54), 1:1 Хайме Валдес (56), 1:2 Никола Сансоне (66)
22.12.12
16:00 ч.
Палермо - Фиорентина 0:3
0:1 Стеван Йоветич (50), 0:2 Стеван Йоветич (83-дузпа), 0:3 Гонсало Родригес (89-дузпа)
Сиена - Наполи 0:2
0:1 Кристиан Маджо (86), 0:2 Единсон Кавани (90-дузпа)
22.12.12
16:00 ч.
Торино - Киево 2:0
1:0 Дженаро Сардо (12-автогол), 2:0 Алесандро Граци (26)
22.12.12
21:45 ч.
Рома - Милан 4:2
1:0 Николас Бурдисо (12), 2:0 Пабло Освалдо (23), 3:0 Ерик Ламела (30), 4:0 Ерик Ламела (61), 4:1 Джампаоло Пацини (87-дузпа), 4:2 Боян Къркич (88)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК