Уулвърхямптън, воден от португалския спец Нуно Санто, не спира със силните си изяви в Чемпиъншип. „Вълците” измъкнаха с 1:0 победата при гостуването си на Бирмингам снощи. Единственият гол падна в 8-ата минута, когато бразилецът Лео Бонатини се разписа.

При неговия удар топката беше изчистена от защитник, но „ястребовото око” показа, че тя е преминала голлинията. Главният съдия получи сигнал, че новата технология отчита попадението и посочи центъра.

„Вълците” бяха по-активни през първото полувреме, но добрите изяви на вратаря Стокдейл ги лиши от още голове.

В края на двубоя Бирмингам остана с човек по-малко, след като Харли Дийн получи втори жълт картон.

Уулвърхямптън се утвърди на първото място в класирането на Чемпиъншип и увеличи аванса си на четири точки от втория Кардиф – 47 срещу 43.

Бирмингам е в зоната на изпадащите – на 22-а позиция с 16 точки.