Днес започват четвъртфиналните битки от Шампионската лига. По-голям интерес от двата мача предизвиква този в Италия, където Ювентус приема Реал (Мадрид). Срещата е повторение на финала на турнира от миналия сезон, когато „белият балет“ триумфира с купата.

„Бианконерите“ са в серия от 27 поредни домакински победи в евротурнирите и ако искат да имат шансове за участие на полуфиналите, трябва да продължат тази успешна поредица. Това ще е трудна задача срещу Реал (Мадрид), който напоследък спечели мачовете си с италиански. Освен това „белият балет“ преодоля четвъртфиналите в Шампионската лига в предишните седем години.

Байерн гостува на Севиля в другия мач от днешната програма и ще трябва да се бори с кошмарния си баланс при гостувания в Испания. Още повече, че баварците бяха елиминирани при последните си четири сблъсъка със съперници от Примера дивисион.

ЮВЕНТУС – РЕАЛ (МАДРИД)

Днес от 21:45 часа по bTV Action
Торино, „Алианц Стейдиъм“
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Ювентус: Буфон, Де Шилио, Бардзали, Киелини, Асамоа, Кедира, Бентанкур, Матюиди, Дибала, Игуаин, Дъглас Коста
Контузен: Бернардески; Наказани: Бенатиа, Пянич
Под въпрос: Манджукич, Алекс Сандро
На картон от наказание: Бентанкур, Киелини, Алекс Сандро

Реал (Мадрид): Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Кроос, Модрич, Иско, Роналдо, Бензема
Контузен: Начо
На картон от наказание: Начо

Баланс: 19 мача, 8 победи за Ювентус, 2 равенства, 9 победи за Реал (Мадрид), г.р. 22:22

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Предишният мач между двата тима беше на 3 юни 2017 година, когато Реал (Мадрид) се наложи с 4:1 в Кардиф на финала на Шампионската лига.
* Ювентус за 18-и път в историята си играе четвъртфинал в КЕШ/Шампионска лига, като в 12 от досегашните случаи продължава напред, а пет пъти отпада
* „Бианконерите“ девет пъти са отстранявали испански съперници в два мача на директна елиминация, а шест пъти са отпадали. Последният им подобен сблъсък беше с Барселона на четвъртфинал на Шампионската лига през миналия сезон, когато бяха записани победа с 3:0 у дома и нулево равенство на „Камп Ноу“.
* „Старата госпожа“ има 15 победи, 9 равенства и две загуби като домакин на испански отбори, като няма поражение в последните девет (5 успеха и 4 ремита). Последната загуба беше с 0:1 от Депортиво (Ла Коруня) на 1/8-финалите през сезон 2003/04.
* Като цяло Ювентус има 56 мача срещу испански отбори в евротурнирите – 19 победи, 15 равенства, 22 загуби
* „Бианконерите“ са в серия от 27 поредни домакински срещи в Европа без загуба – 16 успеха и 11 ремита. Последното поражение беше през 2013 година от Байерн.
* Реал (Мадрид) за 35-и път играе четвъртфинал в евротурнирите, като в 28 случая продължава напред и шест пъти отпада.
* Това е осмата поредна година, в която „белият балет“ е четвъртфиналист в Шампионската лига. Тимът от „Сантяго Бернабеу“ продължи напред в предишните седем сезона.
* „Кралският клуб“ спечели последните си пет европейски мача срещу италиански отбори.
* Реал (Мадрид) 12 пъти е отстранявал италиански отбори в два мача на разменено гостуване, а девет пъти е отпадал.
* Испанският тим загуби само един от последните си 12 мача (7 победи и 4 равенства) срещу италиански отбори.
* Като цяло „белият балет“ има 6 успеха, 8 равенства и 18 загуби като гост в Италия.
* „Кралският клуб“ загуби само един от последните си 27 мача в Европа (19 равенства и шест загуби).

Image resultСЕВИЛЯ – БАЙЕРН

Днес от 21:45 часа по Ринг
Севиля, „Рамон Санчес Писхуан“
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)

Севиля: Рико, Навас, Ленглет, Ескудеро, Писаро, Н`Зонзи, Сарабиа, Васкес, Кореа, Бен Йедер
Наказан: Банега
Под въпрос: Корчиа, Меркадо, Навас
На картон от наказание: Бен Йедер, Ескудеро, Меркадо

Байерн: Улрайх, Кимих, Боатенг, Хумелс, Алаба, Хамес, Хави Мартинес, Мюлер, Робен, Левандовски, Рибери
Контузени: Нойер, Коман
На картон от наказание: Боатенг, Кимих, Левандовски, Руди, Толисо

Баланс: нямат играни мачове един срещу друг

* Севиля участва на четвъртфинал на КЕШ/Шампионска лига за първи път от сезон 1957/58, когато отпада с 2:10 от Реал (Мадрид).
* “Червено-белите“ спечелиха последните си три домакински мача срещу германски отбори без да допуснат гол.
* Испанският тим три пъти е отстранявал германци в два мача на елиминационна фаза и два пъти отпада.
* Севиля няма загуба у дома в Шампионската лига през този сезон, а като цяло в последните си десет домакинства в Европа записа шест победи, три равенства и една загуба.
* Байерн е на четвъртфинал в турнира за седма поредна година.
* Баварците са на тази фаза в КЕШ/Шампионската лига за 17-и път в историята, повече от всеки друг отбор. Реал (Мадрид) и Барселона имат по 16.
* Като цяло грандът от Мюнхен 18 пъти е преодолявал четвъртфинал в евротурнирите, а 10 пъти е отпадал.
* Байерн девет пъти е отстранявал испански отбори в два мача на елиминационна фаза, а 10 пъти е отпадал. Байерн беше елиминиран в последните си четири такива сблъсъци със съперници от Примера дивисион (два пъти от Реал (Мадрид) и по един път от Атлетико (Мадрид) и Барселона).
* Баварците имат 6 победи, 5 равенства и 15 загуби при гостуванията си в Испания.