Тежка загуба с 2:6 допусна Волфсбург при гостуването си на Хофенхайм в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. И двата отбора обаче запазват позициите си в класирането. "Вълците" са пети с 39 точки, докато Хофе са десети с 29.

Определено резултатът е изненадващ предвид позициите на които се намират двата тима. Трябва да се отбележи всеки пак, че играта на домакините спореше до толкова, че почти всеки удар беше опасен. Разбира се това беше спомогнато и от лошата средна линия на гостите и не по-малко слабото представяща се защита. На всичко отгоре Волфсбург завърши двубоя и с човек малко след червен картон на Кристиан Треш, след който последваха нови два гола, единият от дузпа.

В интерес на истината нищо не вещаеше подобно развитие. Роберто Фирмино откри резултата още в 4-ата минута, но Бас Дост десетина по-късно възстанови статуквото. До паузата, в рамките на пет минути, Хофе отново дръпна, при това убедително. Никлас Зюле се разписа за 2:1 в 38-ата, а веднага след него Антони Модесте покачи на 3:1. Отново Модесте попадна в прегръдките на съотборниците си в 43-ата за 4:1.

Опитите на гостите да се върнат все пак бяха белязани с успех. Четвърт час преди края на редовното време Иван Перишич намали до 2:4. Но нарушение на Треш в 81-ата принуди главният съдия Маркус Шмит да посочи бялата точка и да го изгони. Салихович не се затрудни и вкара за 5:2, а в 86-ата пък намери Свен Шиплок за крайното 6:2.

Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Матс Хумелс (51), 2:0 Роберт Левандовски (64), 3:0 Хенрих Мхитарян (83)
Аугсбург – Хановер 1:1
0:1 Маме Диуф (21) 1:1 Рагнар Клаван (56)
01.03.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Даниел Давари (24-авт.) 1:1 Марк-Андре тер Стеген (52-авт.)
01.03.14
19:30 ч.
Байерн – Шалке 04 5:1
1:0 Давид Алаба (3), 2:0 Ариен Робен (15), 3:0 Марио Манджукич (24), 4:0 Ариен Робен (28), 4:1 Рафиня (64-автогол), 5:1 Ариен Робен (77-дузпа)
02.03.14
16:30 ч.
Хофенхайм – Волфсбург 6:2
1:0 Роберто Фирмино (4), 1:1 Бас Дост (15), 2:1 Никлас Зюле (38), 3:1 Антони Модесте (39), 4:1 Антони Модесте (43), 4:2 Иван Перишич (76), 5:2 Сеяд Салихович (82-д.), 6:2 Свен Шиплок (86)
02.03.14
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 19 равенства, 38 победи за Щутгарт
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.