Волфсбург спечели Купата на Германия. "Вълците" победиха на финала Борусия (Дортмунд) с 3:1 и завършиха сезона по перфектен начин. За вестфалци това беше специален мач и последна възможност да изпратят треньора си Юрген Клоп с трофей. Легендарният специалист напуска Борусия след дълги години вярна служба.

"Жълто-черните" откриха резултата още в 5-ата минута чрез Пиер-Емерик Обамеянг, който стреля от въздуха при центрирането на Шинджи Кагава. Малко след това Марко Ройс пропусна сам срещу вратаря.

Това се оказа преломен момент, а от пропуските на съперника се възползваха хитрите „вълци” и само за около четвърт час игра не само сътвориха пълен обрат, но наниза три попадения от четири положения.  В 22-ата минута Налдо стреля отлично след непряк свободен удар и Мич Лангерак изби неубедително. Топката попадна на пътя на непокрития Луис Густаво, който изравни без проблеми.

В 33-ата минута Калиджури отклони топката към Кевин де Брюин и белгиецът стреля прецизно в долния ляв ъгъл от движение, точно между краката на Матс Хумелс, за да направи обрата пълен – 1:2.

Още при следващата си атака вицешампионите нанесоха трети смъртоносен удар. Перишич центрира отдясно, а от границата на наказателното Бас Дост изпреварите Суботич и с глава се разписа за 1:3.

По този начин ерата на Юрген Клоп в Дортмунд завърши без мечтания трофей. Култовият специалист направи тима два пъти шампион на Германия, веднъж спечели Купата и достигна три пъти до финала в Берлин.

Борусия (Дортмунд) - Волфсбург 1:3
1:0 Пиер - Емерик Обамеянг (5), 1:1 Луис Густаво (22), 1:2 Кевин де Брюин (33), 1:3 Бас Дост (38)

Борусия Дортмунд: Лангерак, Хумелс, Суботич, Шмелцер, Дурм (68-Блашиковски), Кел (68-Пишчек), Кагава, Обамеянг, Мхитарян, Гюндоган, Ройс (79-Имобиле)
Треньор: Юрген Клоп

Волфсбург: Беналио, Налдо, Родригес, Перишич (74-Гилавогу), Луис Густаво, Виериньо, Калиджури (85-Траш), Де Брюин, Арнолд (81-Шурле), Дост
Треньор: Дитер Хекинг