И трите гола за успеха на Волфсбург вкара босненският национал Един Дзеко, Нападателят откри резултата още в 15-ата минута, а след почивката в 47-ата и 87-ата минути оформи и хеттрика си за крайното 3:0. В 75-ата минута пък Кевин Боатенг от гостите получи червен картон и остави отбора си да доиграе мача с човек по-малко.

Байерн Мюнхен също не сгреши при домакинството на Байер Леверкузен и също постигна класически успех с 3:0 на препълнения “Алианц Арена” в Мюнхен. През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол. Веднага след почивката обаче Лука Тони откри за 1:0 след чудесен извеждащ пас на Бастиан Швайншайгер. В 59-ата минута Франк Рибери покачи на 2:0, а в 71-ата минута Лукас Подолски оформи и крайното 3:0.

Така след тези победи Волфсбург и Байерн продължават да бъдат лидер в Бундеслигата с еднакъв актив от 63 точки, докато Дортмунд остана на пета позиция с 55, а Леверкузен е на девето място с 46.

Апетити към “Сребърната салатиера” има Херта Берлин след победата си с 2:1 като гост на Кьолн. Българският нападател на “Старата дама” Валери Домовчийски се появи в игра на мястото на Рафаел и игра в последния четвърт час от двубоя. Преди това обаче неговите съотборници вече си бяха осигурили комфортен аванс след головете на Сисеро в 42-ата и Патрик Еберт в 53-ата минута. Крайното 1:2 пък бе оформено в последната 90-ата минута от Адил Чихи.

След победата си Херта остава на трето място с 62 точки, на точка зад лидерите Волфсбург и Байерн. Кьолн пък е на 12-о място с 35 точки.

Карлсруе пък окончателно се раздели с надеждите си да се спаси, след като загуби с 2:3 у дома от Хановер и от догодина ще се състезава във Втора Бундеслига. С успеха си “червените” се изкачиха на 11-о място с актив от 39 точки, докато Карлсруе остана на последната 18-а позиция с 23.

Резултати от 32-ия кръг на Бундеслигата:

Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен 3:0
1:0 Тони (47), 2:0 Рибери (59), 3:0 Подолски (71)
Карлсруе – Хановер 2:3
1:0 Яшвили (11), 2:0 Щиндъл (32), 2:1 Пинто (42), 2:2 Форсел (45), 2:3 Балич (64)
Кьолн – Херта 1:2
0:1 Сисеро (42), 0:2 Еберт (53), 1:2 Чихи (87)
Волфсбург – Дортмунд 3:0
1:0 Дзеко (15), 2:0 Дзеко (47), 3:0 Дзеко (85)

Утре от 21:00 часа: