Байерн изпусна победата над Волфсубг, като двата тима направиха 1:1 в мач от 18 кръг на Бундеслигата. Саша Ритер донесе точката на “вълците” 4 минути преди края.

Баварците взеха ранен аванс след гол на Томас Мюлер в 7-ата минута. В 20-ата Франк Рибери бе заменен принудително заради контузия, а малко след това Филип Лам пропусна дузпа.

В добавеното време на първата част Волфсбург също пропусна 11-метров удар. Новият титулярен вратар на Байерн Томас Крафт спаси изпълнението на Графите.

Щутгарт записа първа победа за първенство от два месеца, след като се наложи с 1:0 над Майнц. Единственият гол в мача бе реализиран от Мартин Харник 10 минути преди края на двубоя.

Последният в класирането Борусия (Мьонхенгладбах) стартира пролетния полусезон с победа – 0:1 като гост на Нюрнберг. Роман Нойщедтер вкара гола за успеха още в 8-ата минута. Малко преди края на мача Хавиер Пинола пропусна дузпа за домакините./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 18 КРЪГ
От 14 януари (петък)
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 1:3

0:1 Кевин Гроскройц (49), 0:2 Кевин Гроскройц (53), 0:3 Марио Гьотце (55), 1:3 Щефан Кислинг (80)

От 15 януари (неделя)
Волфсбург - Байерн 1:1
0:1 Томас Мюлер (7), 1:1 Саша Ритер (86)

Вердер - Хофенхайм 2:1
1:0 Клаудио Писаро (37), 1:1 Борис Вукчевич (87), 1:1 Торстен Фрингс (90)

Нюрнберг - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:1
0:1 Роман Нойщедтер (8)

Сант Паули - Фрайбург 2:2
1:0 Мариус Еберс (13), 1:1 Папис Сисе (61), 2:1 Джералд Асамоа (68), 2:2 Папис Сисе (75)

Щутгарт - Майнц 1:0
1:0 Мартин Харник (79)