Волфсбург не успя да победи дебютанта в Бундеслигата Падерборн, след като в мач от 15 кръг двата тима направиха 1:1. С това реми „вълците“ отстъпиха назад в преследването си на шампиона Байерн. Разликата между баварците и тима на Дитер Хекинг вече е 9 точки, а преди този кръг беше 10.

В 17-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Испанският защитник на Падерборн Рафа си вкара автогол в опита си да изчисти топката при удар на Виейриня с глава.

Половин час след началото на мача „вълците“ получиха шанс да удвоят аванса си, след като получиха дузпа за нарушение на Кристиан Щродийк срещу Бас Дост. Вратарят Лукас Крузе обаче спаси удара на Иван Перишич.

В 50-ата минута Щродийк изкупи греха си от 30-ата минута и спечели дузпа за своя тим, след като беше съборен в наказателното поле от Налдо. Албан Меха беше точен при удара си от бялата точка.

Със спечелената точка Падерборн събра актив от 18 точки и се изкачи на 10-о място в класирането, на четири точки над зоната на изпадащите и на пет точки от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
12.12.14
21:30 ч.
Хофенхайм – Айнтрахт (Франкфурт) 3:2
1:0 Кевин Воланд (43), 1:1 Стефан Айгнер (58), 2:1 Адам Сазай (66), 2:2 Харис Сеферович (77), 3:2 Роберто Формино (87)
13.12.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Кьолн 1:2
0:1 Антони Уджах (47), 0:2 Матиас Леман (67-дузпа), 1:2 Лерой Сане (85)
13.12.14
16:30 ч.
Аугсбург – Байерн 0:4
0:1 Мехди Бенатиа (58), 0:2 Ариен Робен (59), 0:3 Роберт Левандовски (68), 0:4 Ариен Робен (71)
Вердер – Хановер 3:3
0:1 Ларс Щиндъл (12), 1:1 Златко Юнузович (36), 2:1 Мелвин Лоренцен (55), 2:2 Хоселу (62), 2:3 Хироши Киотаке (64), 3:3 Дави Зелке (88)