Щутгарт загуби домакинството си срещу Волфсбург с 0:1 в първия кръг на юбилейния 50-и сезон на германската Бундеслига. Победният гол за гостите реализира голмайсторът на холандската Ередивизи от миналия сезон Бас Дост (90).

„Швабите” имаха инициативата почти през целия мач, но нито Ведад Ибишевич, нито Какау успяха да намерят верния път към вратата на Диего Беналио. През първото полувреме двата тима така и не успяха да си отбележат гол.

След почивката картината на терена не се промени особено, а всичко по-интересно се случи в заключителните минути. Първо домакините получиха шанс да поведат в резултата, но в 88-ата минута Ведад Ибишевич направи фрапантен пропуск от дузпа. Първо Беналио улови удара, а при добавката си националът на Босна и Херцеговина на празна врата прати топката в аут.

Отговорът на „вълците” не закъсня и буквално в последната 90-а минута новото им попълнение Бас Дост попари домакините, реализирайки единствения гол в мача за крайното 0:1. Така Волфсбург си тръгна с трите точки от „Мерцедес Арена”, докато Щутгарт ще пътува за гостуването си на Байерн във втория кръг без точков актив.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
24.08.12
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Вердер 2:1
1:0 Марко Ройс (11), 1:1 Теодор Гебре Селасие (75), 2:1 Марио Гьотце (81)
25.08.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 2:1
1:0 Майк Ханке (33), 1:1 Роберто Фирмино (66), 2:1 Хуан Аранго (79)
25.08.12
16:30 ч.
Фрайбург – Майнц 1:1
1:0 Макс Крузе (49), 1:1 Андреас Иваншиц (65-дузпа)
25.08.12
16:30 ч.
Аугсбург – Фортуна (Дюселдорф) 0:2
0:1 Дани Шахин (68), 0:2 Дани Шахин (79)
Гройтер Фюрт – Байерн 0:3
0:1 Томас Мюлер (43), 0:2 Марио Манджукич (59), 0:3 Томас Клайне (79-авт.)
25.08.12
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 2:1
0:1 Щефан Кислинг (30), 1:1 Такаши Инуи (57), 2:1 Мартин Ланиг (81)
25.08.12
21:45 ч.
Щутгарт – Волфсбург 0:1
0:1 Бас Дост (90)
26.08.12
18:30 ч.
Хановер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 14 победи за Хановер, 9 равенства, 22 победи за Шалке 04

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК