Волфсбург размаза у дома 10 от Майнц с 5:0 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините поведоха още в 8-ата минута с гол на Йонас Винд. В 21-ата минута съдията отсъди дузпа за Волфсбург за нарушение на Никлас Тауер, след което с помощта на ВАР бе даден и червен картон на играча на гостите. Макс Крузе реализира дузпата и удвои аванса на "вълците".

В 35-ата минута домакините направиха преднината си класическа. Крузе си освободи място за изстрел и по земя прати топката във вратата за 3:0. В 42-ата минута авторът на първото попадение Винд преодоля вратаря с удар в средата на вратата, за да покачи на 4:0. В добавеното време на първата част Крузе оформи хеттрика си, засичайки топката в долния десен ъгъл и оформяйки крайния резултат.

След успеха си "вълците" са на 11-о място в класирането с 37 точки, докато Майнц е девети с 39.