Волфсбург записа 10-а поредна победа в Бундеслигата, след като в мач от 28 кръг се наложи с 2:1 над Леверкузен. И двете попадения за “вълците” бяха дело на бразилеца Графите, който се утвърди на лидерската позиция при голмайсторите с 22 гола.

Графите откри резултата в 23-ата минута, когато бе точен от дузпа отсъдена за нарушение на Фридрих срещу бразилеца. В 54-ата минута играещият в Леверкузен под наем от Байерн Тони Кроос изравни за “аспирините” след асистенция на Кислинг.

Пет минути преди края на мача Графите оползотвори извеждащ пас на Мисимович и донесе победата на Волфсбург. Така двата тима спазиха традицията от досегашните 23 мача по между си, никога да не завършват при резултат 0:0.

С този успех “вълците” затвърдиха реномето си на убийствен отбор в домакинските си срещи, като от началото на сезона имат 13 победи и едно равенство у дома. Така Волфсбург остана начело в класирането с три точки аванс пред втория Байерн.

Баварците продължават да играят за спасяването на своя треньор Юрген Клинсман и победиха с 1:0 при гостуването си на закъсалия Арминия. Единственото попадение в срещата реализира Лука Тони след асистенция на Франк Рибери.

Марио Гомес вкара първия си хеттрик за сезона и донесе на Щутгарт победата с 3:0 като гост на Кьолн. Така швабите сложиха край на серията си 11 поредни мача без победа над “козлите”./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 28 КРЪГ НА БУНДЕСЛИГАТА
От днес
Арминия – Байерн 0:1
0:1 Тони (64)

Кьолн – Щутгарт 0:3
0:1 Гомес (16), 0:2 Гомес (55), 0:3 Гомес (71)

Волфсбург – Леверкузен 2:1
1:0 Графите (23-дузпа), 1:1 Кроос (54), 2:1 Графите (85)

Бохум – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Овомойела (11), 0:2 Валдес (54)

Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Мьонхенгладбах) 4:1
1:0 Майер (40), 2:0 Либеропулос (47), 2:1 Даемс (75-дузпа), 3:1 Рус (80), 4:1 Финк (88)

Карлсруе – Хофенхайм 2:2
0:1 Салихович (28), 1:1 Фрайс (33), 1:2 Тебер (48), 2:2 Федерико (65)