Трудностите за Волфсбург от началото на сезона в Германия продължават. "Вълците" допуснаха трета загуба след 0:2 от Майнц пред собствена публика в последен мач от 6-ия кръг на Бундеслигата.

И двамата гола за гостите паднаха още преди почивката. За тях пък асистира Андреас Иваншитц. Бившият капитан на Рапид (Виена) първо сложи топката на главата на Жуниор Диас в 27-ата минута. Десет по-късно пък намери Адам Шалай за 2:0.

С успеха Майнц се изкачи на 11-а позиция със 7 точки. "Вълците" вече са на мястото за бараж с пет точки.

Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) 5:0
1:0 Марко Ройс (35), 2:0 Невен Суботич (40), 3:0 Марко Ройс (70), 4:0 Илкай Гюндоган (79), 5:0 Якуб Блашчиковски (85)
30.09.12
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Фрайбург 2:1
0:1 Макс Крусе (50), 1:1 Александър Майер (68), 2:1 Александър Майер (73)
30.09.12
18:30 ч.
Волфсбург – Майнц 0:2
0:1 Жуниор Диас (27), 0:2 Адам Шалай (37)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК