Волфсбург разби Вердер с 6:0 в мач от 13 кръг на Бундеслигата. По този начин „вълците“ изравниха рекордната си най-голяма победа като домакин в германския елит. Преди това тимът имаше една победа със 7:1 и една с 6:0.

Неприятностите за Вердер започнаха още в 11-ата минута, когато Алехандро Галвес си вкара автогол, а точно преди почивката Макс Крузе удвои аванса на домакините. В 56-ата минута Виейриня вкара трети гол за Волфсбург.

В 67-ата минута Джошуа Гилавоги също се разписа във вратата на Вердер. Бас Дост вкара в 78-ата, а три минути преди края Крузе беше точен за втори път в мача. Волфсбург остана на трето място, но вече е само на пет точки от втория Борусия (Дортмунд).

Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на четвърта позиция, след като записа успех с 2:1 над Хановер. Ибрахима Траоре откри резултата за „жребците“ в 34-ата минута, но Артур Собиех изравни за гостите в 65-ата. Рафаел донесе победата на домакините шест минути преди края.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
20.11.15
21:30 ч.
Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 3:1
1:0 Пиер-Мишел Ласога (19-дузпа), 2:0 Люис Холтби (41), 3:0 Матс Хумелс (55-автогол), 3:1 Пиер-Емерик Обамеянг (86)
21.11.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер 2:1
1:0 Ибрахима Траоре (34), 1:1 Артур Собиех (65), 2:1 Рафаел (84)
21.11.15
16:30 ч.
Волфсбург – Вердер 6:0
1:0 Алехандро Галвес (11-автогол), 2:0 Макс Крузе (45), 3:0 Виейриня (56), 4:0 Джошуа Гилавоги (67), 5:0 Бас Дост (78), 6:0 Макс Крузе (87)
21.11.15
16:30 ч.
Щутгарт – Аугсбург 0:4
0:1 Александър Есвайн (11), 0:2 Тимо Баумгартъл (18), 0:3 Ян-Ингвер Карлсен-Бракер (36), 0:4 Коо Джа Чеол (54)
21.11.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 1:3
0:1 Хавиер Ернандес (23), 0:2 Хавиер Ернандес (39), 1:2 Слободан Медойевич (45), 1:3 Хакан Чалханоглу (72)