Волфсбург и Фортуна (Дюселдорф) завършиха 1:1 в първи мач от 26-ия кръг на Първа бундеслига. Гостите започнаха по-мобилизирано и изненадващо откриха още при първата си по-опасна контраатака в 37-ата минута. Роби Крузе подаде към Матис Боли, а той прониза стража на домакините Диего Беналио – 0:1. “Вълците” веднага след почивката се вдигнаха на щурм, положенията пред вратата на Фортуна зачестиха и се стигна до изравняване. В 51-ата минута ветеранът Ивица Олич преодоля Фабиан Гифер за крайното 1:1.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
15.03.13
21:30 ч.
Волфсбург – Фортуна (Дюселдорф) 1:1
0:1 Матис Боли (37), 1:1 Ивица Олич (51)
16.03.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 16 победи за Борусия (Дортмунд), 8 равенства, 3 победи за Фрайбург
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 67 мача, 15 победи за Байер (Леверкузен), 13 равенства, 39 победи за Байерн
17.03.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 18 равенства, 37 победи за Щутгарт
17.03.13
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 24 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 7 равенства, 14 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК