Волфсбург постигна трета поредна победа и продължава отличното си представяне след уволнението на Феликс Магат. В последен мач от 12-ия кръг на Бундеслигата "вълците" поздравиха с успех с 3:1 срещу Хофенхайм новия спортен директор Клаус Алофс.

За по-малко от половин час гостите поведоха убедително с два гола. Хасебе откри резултата в 7-ата минута, а около четвърт час по-късно Дост удвои аванса на Волфсбург.

Левият бек Налдо се разписа за 3:0 в 78-ата. В самия край на двубоя швейцарският национал Дердийок все пак отсрами тима си с гол за крайното 3:1 в полза на "вълците".

С новите три точки Волфсбург събра 14 и вече заема 13-ото място, като е на едва три зоната за Лига Европа. Хофе от своя страна е с 11 т. позиция по-надолу.

Борусия (Мьонхенгладбах) – Щутгарт 1:2
1:0 Щранцъл 7, 1:1 Харник 8, 1:2 Боуверс 72-авт.
Айнтрахт (Франкфурт) – Аугсбург 4:2
1:0 Мьолдерс 8-авт., 1:1 Агнер 33, 2:1 Коо 45, 3:1 Майер 52, 3:2 Мьолдерс 64, 4:2 Майер 75-дузпа
17.11.12
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Шалке 04 2:0
1:0 Андре Шюрле (45), 2:0 Щефан Кислинг (67)
18.11.12
16:30 ч.
Вердер – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
0:1 Лангенеке (10), 1:1 Петерсен (51), 2:1 Брюне (82)
18.11.12
18:30 ч.
Хофенхайм – Волфсбург 1:3
0:1 Хасебе 7, 0:2 Дост 24, 0:3 Налдо 78, 1:3 Дердийок 89

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК